2019-2020 MONOKL OKUMALARI HABERLERİ

Hüdayi Sayın

Monokl Okumaları etkinliğimizin beşinci programında, Yeni Yüzyıl Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden Dr. Hüdayi Sayın konuğumuzdu. Geçtiğimiz iki dönemde de bizimle idiler ve bu sene de bizi kırmadılar. Harper Lee’nin “Bülbülü Öldürmek” eserini, diğer programlarımızda olduğu gibi, önce bu kitap için gönüllü olan katılımcı arkadaşlarımız, sonra ise konuğumuz tahlil ettiler. 


Çağrı Koşak

Monokl Okumaları etkinliğimizin dördüncü programında, bir dönem SOAS Üniversitesi’nde araştırmacı olarak bulunan ve halihazırda Ortadoğu Masası’nda Habercilik yapan Çağrı Koşak konuğumuzdu. Edward Said’in başyapıtı sayılan “Şarkiyatçılık” eserini, önce bu kitap için gönüllü olan katılımcı arkadaşlarımız, sonra ise konuğumuz tahlil ettiler. 


Süleyman Gündüz

Monokl Okumaları etkinliğimizin üçüncü programında, geçmiş 2 dönemde de bizleri kırmayıp Monokl Okumaları’na teşrif etmiş olan, Bosna hakkında birçok çalışması bulunan uluslararası ilişkiler uzmanı, fotoğraf sanatçısı ve gazeteci-yazar Süleyman Gündüz konuğumuzdu. Mustafa İmamoviç’in “Boşnakların Tarihi” eserini, programımızın ilk saatinde bu kitap için gönüllü olan katılımcı arkadaşlarımız, ikinci saatinde ise konuğumuz tahlil ettiler.


Turgay Ovalı

Monokl Okumaları etkinliğimizin ikinci programında İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Araştırma Görevlisi Turgay Ovalı konuğumuzdu. Erich Scheurmann’ın Göğü Delen Adam kitabının tahlilini yaptık. 2 senedir olduğu gibi bu sene de hem katılımcı arkadaşlarımızdan gönüllü olanlar hem de konuğumuz ayrı ayrı kitabın tahlilini yaptılar.


Monokl Okumaları-Tanışma Toplantısı

Danende Topluluğu olarak düzenlediğimiz Monokl Okumaları etkinliğimizin 2019 – 2020 döneminin Tanışma Programı 27 Ekim 2019 tarihinde Üsküdar Gençlik Merkezi’nde gerçekleşti.