AHMET ÖZCAN  (Program Tarihi – 16 Ocak 2021 Cumartesi)

Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini Sabancı Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde Edmund Burke’ün siyasal düşüncesi üzerine yazdığı tezle, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde başladığı doktora eğitimini ise “Modern Türkiye’de Son Kürt Eşkıyalık Çağı” adlı teziyle tamamlamıştır. Halen İstanbul Gedik Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde ders vermektedir. Edmund Burke’ün Fransa Devrimi Üzerine Düşünceler ve Nietzsche’nin Ahlakın Soykütüğü eserleriyle bu sene Monokl Okumaları’nda konuğumuz olacaktır.


ALEV ERKİLET  (Program Tarihi – 30 Ocak 2021 Cumartesi)

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde, yüksek lisans ve doktorasını araştırma görevlisi olarak çalıştığı aynı bölümde tamamlamıştır. Kırıkkale Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde yardımcı doçent olarak çalışmıştır. 2006-2007’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarihi Yarımada Koruma Amaçlı Kentsel Tasarım Projesi’nin sosyolojik araştırmalarını yürütmüştür. Halihazırda İbn Haldun Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı olarak görev yapmaktadır. 8 kitabı ve yayınlanmış birçok makalesi vardır. Ortadoğu’da Modernleşme ve İslami Hareketler başlıklı eseriyle bu sene Monokl Okumaları’nda konuğumuz olacaktır.


PELİN YANTUR  (Program Tarihi – 20 Şubat 2021 Cumartesi)

İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Avrupa Birliği İlişkileri Programı’ndan mezun olan Pelin Yantur, yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku alanında yapmıştır. Doktora çalışmasını ise Marmara Üniversitesi Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Araştırmaları Enstitüsü’nde ‘Ortadoğu Ülkelerinde Kadın İstihdamı: İran ve Türkiye Örneği’ teziyle tamamlamıştır. Dr. Pelin Yantur Halen Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda Ekotürk TV’de Ekonomi Moderatörlüğü de yapmaktadır. George Ritzer’ın Toplumun McDonaldslaştırılması eseriyle bu sene Monokl Okumaları’nda konuğumuz olacaktır.


MUSTAFA ÖZEL  (Program Tarihi – 13 Mart 2021 Cumartesi)

Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’nde lisans eğitimini, Marmara Üniversitesi’nde ise Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini tamamlamıştır. Yönetici ve danışman olarak bankacılık, dış ticaret ve sanayi sektörlerinde görev almıştır. Yazı ve çevirileri birçok dergide yayımlanmıştır. Bilim ve Sanat Vakfının kurucuları arasındadır. Mustafa Özel, İstanbul Şehir Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesinde ders vermiştir ve aynı zamanda çeşitli kuruluşlara danışmanlık yapmaktadır. Richard Sennett’in Karakter Aşınması ve Honore de Balzac’ın Sönmüş Hayaller eserleriyle bu sene Monokl Okumaları’nda konuğumuz olacaktır.


HÜDAYİ SAYIN  (Program Tarihi – 27 Mart 2021 Cumartesi)

Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri bölümünde lisans eğitiminden mezun olan Hüdayi Sayın, yüksek lisanslarını Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri (Adlı Tıp) ve İnönü Üniversitesi Kamu Yönetimi Siyaset Bilim bölümlerinde; doktorasını İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır. Birçok bilimsel dergide yazıları yayınlanmıştır. “Uluslararası Göç ve Uluslararası Güvenlik” isimli eseri yayınlanan Sayın, aynı zamanda “Kimlik Siyaseti ve Azınlık Sorunu” ve “İran Bölge Analizi” eserlerinin editörlüğünü yapmıştır. Halen Yeni Yüzyıl Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Bölüm Başkanlığı görevini sürdürmektedir.


Danende Topluluğu © 2020 Tüm Hakları Saklıdır.