İçeriğe geç →

Ramazan Kurtoğlu

Monokl Okumalarında Bu Hafta 
               03.02.2018

3 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirmiş olduğumuz Monokl Okumaları projesi çerçevesinde okunup mütalaa edilen kitabımız Attila İLHAN’ın Hangi Batı adlı eseridir.

Programımız her zamanki akışı içerisinde ilerledi. İlk önce Monokl Okumaları’nın en değerli katılımcıları olan öğrenci arkadaşlarımız tarafından kendilerine ayrılan bölümleri bir sohbet havası içerisinde kitabın en can alıcı noktalarını bizler ile paylaştılar. 

Her program bizleri engin bilgileri ile aydınlatsınlar diye Dânende Topluluğu olarak, saygı değer Akademisyen, Yazar, Gazeteci, ve Eğitimci hocalarımızı programımıza davet etmeye çalışıyoruz. 



Bu hafta ki programımızın Konuğu Dr. Ramazan Kurtoğlu idi. Kurtoğlu, bizlere kitap hakkında çeşitli bilgiler vermekle beraber, kitap haricinden bilgiler sunarak bizlere fayda sağlamıştır. Dr. Ramazan Kurtoğlu, emperyalist düşüncelere sahip olan ülkelerin ülkemizle din, tarih ve ekonomik alanlarda hesaplaşma içerisinde olduklarını aktardı.

Batılılar’ın 1071 Malazgirt Zaferi, 1453 İstanbul’un Fethi gibi tarihe yön veren zaferlerimizi unutmadıklarını ve vatanımız üzerinde emperyalist planlara yönelik çalıştıklarını belirtti.
Bin yıldan fazladır medeniyetimizi oluşturan ve hak, hukuk, adalet gibi değerlerimizin temelini kapsayan İslamiyet’in içerisini boşaltarak bu kavramlardan uzaklaşmamız için çeşitli STK görünümlü oluşumların tehlikelerine dikkat etmemiz gerektiğini söyledi.
Çeşitli kripto paralarla ekonomi üzerinde oyun oynadıklarını ve son yıllarda kur savaşlarının artacağını aktarırken Kurtoğlu,  Evanjelizm kitabında Arap Baharı denen olgunun başlayacağının haberini verdiği gibi önümüzdeki son 15-20 yıl bölgedeki savaşları artıracağının belirtti.
Kurtoğlu, vermiş olduğu bilgilerin haricinde bizlere sürekli okumamız gerektiğini ve bu tarz topluluklar oluşturarak bilinçlenmeyi arttırmamız gerektiğini belirtti. 

 

Programın sonuna doğru Dr. Ramazan Kurtoğlu başka bir programa davet ettiğimiz takdirde davete iştirak edeceğini belirterek bizleri mutlu etmiştir. 

Katılımlarından dolayı Dr. Ramazan Kurtoğlu’na ve bize ev sahipliği yaptığı için Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi’ne teşekkür ederiz.