2018-2019 Dönemi Monokl Okumaları Tanışma Toplantısı

  Tanışmadan olmaz dedik. Dedik ve Monokl Okumaları Programının bu dönemki katılımcılarıyla Danende Topluluğu olarak 21 Ekim tarihinde bir araya gelerek tanışma programımızı gerçekleştirdik.  

Öncelikle, genelde, Danende Topluluğu olarak kim olduğumuzu, ne olduğumuzu, hayallerimizi, heyecanlarımızı, hedeflerimizi dilimiz döndüğünce anlattık. Sonrasında ise, özelde, Danende Topluluğu’nun projelerine değindik.

İlk bölümde, Tenzile Erdoğan İmam Hatip Lisesinde Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekte olup, topluluğumuzun Koordinatörlüğünü yapan değerli hocamız Ramazan Aydın’ı konuşmaları için sahneye davet ettik.

Sözlerinde sürekli gençlere vurgu yapan Aydın, özellikle “Gençlik STK’larına” dikkatimizi çekere gençlik hareketlerinin iki türüne değindi : “Değerli Halit Bekiroğlu hocamızın “DüşünceMola” kitabında da belirttiği iki türlü gençlik hareketi vardır. Birincisi, başında yaşlıların bulunduğu gençlik hareketleri; ikincisi ise, başlarında gençlerin bulunduğu, gerçekten gençlik hareketi olan gençlik hareketleri.”Ramazan Aydın hocamızın konuşmalarının ardından, Danende Topluluğu bünyesinde yürütülmekte olan Monokl Okumaları, Danende Bilgin, Danende Lûgat, Uluslararası Ülke Araştırmaları gibi projelerimizi anlatmak için sahneye Danende Topluluğu’nun değerli üyesi Samet Tanışık’ı davet ettik. 

Kendisi, gayet nizami geçen bir anlatımın ardından, beyinlerde karanlık nokta bırakmayacak şekilde konuşmalarını sonlandırdı. Topluluk olarak kendimizi tanıttığımız bu ilk bölümün ardından, ikinci bölümde, değerli katılımcılarımızla yüz yüze samimi bir tanışma faslına geçtik. 

Bu tanışma faslı sadece İsim – Soyisim ve memleketten ibaret değildi elbette. Her katılımcımız hayallerinden, isteklerinden ve duygularından bahsettiler. Böylece fikirler ve heyecanlar havada uçuştu. 

Ve aslında tanışma toplantısı diye düşündüğümüz 21 Ekim tarihi, Monokl Okumaları programımızın başlangıcı olmuş oldu bir nevi.  Tanışma programımızın ardından güzel temennilerimiz, yüzde kalan tebessümlerimiz ve akılda kalan anılarla günü noktaladık. Programımıza teşrif eden katılımcı ve misafirlere teşekkürü borç biliriz… 

Tanışma Toplantısı videomuzu izlemeyi unutmayınız.