İçeriğe geç →

Topluluk İftarı

12 Mayıs Pazar günü Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Vefa Gençlik Merkezi bünyesinde gerçekleşmiş olan Danende Topluluğu – Vefa Gençlik Merkezi ortak İftar Programı dualarla, tebessümlerle ve yeni yeni kurulan dostluk bağlarıyla dolu dolu geçti.

12 Mayıs’ta gerçekleşen İftar programına Danende Topluluğu Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra, yönetim kurulundaki üyelerimizin değerli dostları da bizlerleydi. Bununla birlikte Vefa Gençlik Merkezi Müdürü Eşref Gülsül Bey ve ekibi de aramızdaydı. Kuran tilaveti ile başlayan programımız iftarların açılması ile devam etti. Daha sonra ise konuşmalarını yapmak üzere Danende Topluluğu yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda danışman hocası olan Ramazan Aydın sahneye davet edildi. Konuşmalarına öncelikle Vefa Gençlik Merkezi’ne ve bu merkezin müdürü Eşref Gülsül’e teşekkürle başlayan Aydın sonrasında, özellikle gençliğe vurgu yaparak devam etti. 

Günümüzde Türkiye gençliğinin büyük bir atıllık içerisinde olduğuna değinen Aydın, bununla birlikte dünyanın artık yeni bir soluk beklediğini, bu soluğa fırsat verecek olan kitlenin de biz gençler olduğunu her fırsatta belirtti. 

Konuşmalarını tekrardan Bakanlığa ve Gençlik Merkezin’e teşekkürle sonlandıran Aydın mikrofonu Danende Topluluğu Başkanı olan İsmail Yılmaz’a devretti. Sahneye çıkan Yılmaz, İftarı düzenleyen Vefa Gençlik Merkezi’ne teşekkürle sözlerine başladı. Devamında ise STK’lara ve özellikle gençlik hareketlerine dikkatleri çeken Yılmaz “Biz ve bizim gibi gençlik hareketleri, STK’lar, Vefa Gençlik Merkezi gibi gençlere destek olan kurum ve kuruluşlar aynı bir ağacın dalları ve yaprakları gibiler” diyerek tüm gençlik çalışmalarının aslında bir bütün olduğunu, bu bütünün de sürekli birbirini desteklemesi ve birbirleriyle iletişim halinde olması gerektiğine dikkatleri çekti. 

Artık “Kalıplara Sığmamamız” gerektiğini vurgulayan Yılmaz, artık yeni çalışmalarla, yeni projelerle sürekli bir ileri adıma ayak basmamız gerektiğini söyleyerek, tekrardan, Vefa Gençlik Merkezi Müdürü Eşref Gülsül’e ve bu iftar programına teşrifleriyle bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.