Yönetim Kurulu

Danende Topluluğu adlı gençlik hareketinin Genel Başkanı olan İsmail Yılmaz, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi’nin Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde okudu. 2014 yazında İlim, Sanat, Tarih ve Edebiyat Vakfı’nda 3 ay kadar Sosyal Girişimcilik eğitimi aldı. Bu eğitim çerçevesinde çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde bulundu. Ve aynı zamanda projeler üretti. Medipol Üniversitesi tarafından desteklenen Geleceğin Bilimi adlı gençlik hareketinde Siyasal Teori Atölyesi’nin kurucuları arasında bulundu ve aynı gençlik hareketinde Avrupa Yakası Bölge Temsilciliği görevini yürüttü. Siyasal Teori Atölyesi çerçevesinde Deaş’ın Sosyolojik Yapısı, Aşırı Sağın Yükselişi, Antik Çağ’dan Günümüze Siyasi Düşünürler ve Kavramlar üzerine konuşmalar yaptı. 2018 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Akademisi 9′ çerçevesinde 6 hafta boyunca belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, akademisyenlerden ve milletvekillerinden çeşitli eğitimler aldı. Aynı Üniversitenin 2018 yılında düzenlenen Global Liderik Formu’nda bulunup çeşitli ülkelerin büyükelçileri, cumhurbaşkanları, siyasetçileri ile bir araya geldi. Şimdiye kadar birçok sivil toplum kuruluşunda Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gençlik Merkezleri, belediyeler, sivil toplum kuruluşları ile çeşitli projeler üretip yöneten İsmail Yılmaz, Siyaset Konuşmaları’nın kurucuları arasında bulunuyor.

Samet Tanışık
Medya ve Tanıtım Komisyonu Başkanı

Samet Tanışık 1996 yılının, Ekim ayının 5. Gününde İstanbul Fatihte dünyaya gelmiştir.Eyüp Sultan ilçesinin Çırçır Mahallesinde ikamet etmeye başlayan Tanışık İlk eğitim öğrenim hayatına Alibeyköy’de bulunan Mehmet Akif Ersoy ilköğretim okulunda başlamıştır.7 yaşındayken, öğrenim hayatının yanında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Spor Kulübünde Karate sporuna başlangıç yapmıştır.İlk okulu Mehmet Akif Ersoy ilk öğretim okulunda bitiren Samet Tanışık, Lise eğitimine Çırçır Mahallesi’nde bulunan Refhan Tümer Lisesi’nde devam etmiştir.Lise öğrenimini bitirdikten sonra İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü kazanan Tanışık şu an da halen eğitimine devam etmektedir.Eğitim hayatının yanı sıra 2014 yılından bu yana Eyüp Sultan Belediyesi’nde Karate Antrenörlüğü yapmaktadır. Aslen Çorumlu olan Tanışık Danende Topluluğu bünyesinde ve çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de yer almıştır ve almaya da devam etmektedir.Karate sporuyla ilgilenen Samet Tanışık, İstanbul ve Türkiye çapında çeşitli dereceler elde ederek spor ve antrenör hayatına devam etmektedir.

Havva Nur Tekin
Teknoloji Komisyonu Başkanı

1999 yılında İstanbul’un Beykoz ilçesinde doğmuş olmasıyla birlikte aslen Kastamonuludur. İlk ve ortaokul eğitimini Beykoz’da tamamladıktan sonra, Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitimine devam etti. Okul projelerinden biri olan İslam Bilim Tarihi ve Müslüman bilim adamlarını araştırıp öğrenmeyi ve öğretmeyi hedefleyen Kutlu Bir Nesil Projesi kapsamında birçok lisede seminer verdi, bunun yanı sıra ekip arkadaşlarıyla birlikte yaptıkları çalışmaları destekleyen, içinde her birinin makalesinin bulunduğu ve projenin somut eseri olan Altınçağ Antolojisi kitabına makale yazdı. Aldığı eğitimler doğrultusunda 2015 yılından beri İslami ilimler ve Kur’an-ı Kerim Kıraati dersi veriyor, ayrıca birçok sosyal sorumluluk projesinde hala aktif. Şu anda İstanbul Medipol Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde okuyor.

Sümeyye Kılıçkaya
Mali İşler ve Fon Geliştirme Komisyonu Başkanı

Ankara’nın Çubuk ilçesinde dünyaya geldi. Üç yıl orda yaşadı. Daha sonra İstanbul’a taşındı. İlk, orta, lise eğitimini burada tamamladıktan sonra 2018 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ‘ne başladı. Halen üniversite öğrencisi olarak hayatına devam etmektedir.

Betül Taşçı
Eğitim Komisyonu Başkanı

1997 yılının Kasım ayında İstanbul’un Üsküdar ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini memur çocuğu olması dolayısıyla Ankara, Trabzon ve İstanbul gibi çeşitli illerde tamamladı. 2015 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü’nde lisans eğitimine başladı. Halen devam etmekte ve “Eski Toplumlarda ve Mitolojide Kadının Konumu” üzerine tez çalışması yapmaktadır.

Yusuf Nedim Ayhan
Vefa Komisyonu Başkanı

18.04.2000 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Hırka-i Şerif okulunda, lise öğrenimini Alparslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Büro Yönetimi ve Sekreterlik üzerine tamamladı. Halen İstanbul Gelişim Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve İstanbul Üniversitesi Adalet alanında eğitimine devam etmektedir. Ulusal ve uluslararası olmak üzere birçok organizasyon ve sosyal sorumluluk projesinde aktif rol oynayan Ayhan 2017 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ve Dış İşleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansının yürütmüş olduğu öğrenci değişim programı çerçevesinde Avrupa da eğitim almıştır. Aynı zamanda Avrupa Birliğinin finanse ettiği Erasmus+ ve ESC proje yazarıdır. Bir çok dernek, vakıf, cemiyet, siyasi parti ve STK da görev almaktadır. Müze ve ören yeri ziyareti, Sanat tarihi ve kitap tahlili gibi belli başlı ilgi alanları ile içli dışlıdır.

Melike Turgut
Yönetim Kurulu Asil Üyesi

11 Ekim 1997 yılında İstanbul’un Üsküdar ilçesinde dünyaya geldi. Liseye kadar olan eğitimini Üsküdar’da tamamladı. 2015 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ‘Sosyoloji Bölümü’ne başladı. Şu an halen eğitimine devam etmektedir. Bitirme çalışması için “Gösterişçi Tüketim ve Tüketim Kültürü” üzerine araştırma yapmaktadır. Farklı STK’larda gönüllülük çalışmaları bulunmuştur. Kişisel gelişimin belli başlı konularında sertifikalara sahiptir.

Hürrem Vuslat Taşkıran
Yönetim Kurulu Asil Üyesi

1999 senesinde İstanbul’un Üsküdar ilçesinde dünyaya gözlerini açtı. İlk ve Ortaokul öğretimini İstanbul’un Beykoz ilçesinde tamamladı. Daha sonra lise öğretimine Üsküdar ilçesinde bulunan Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne devam etti. Lise döneminde okul projelerinden olan Kuran’ın Işığında Bilim projesi çerçevesinde birçok ortaokulda seminer verdi. 2017 yılında Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Şu an İstanbul Medipol Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nde Bilgisayar Mühendisliği Bölümü okuyor. Şu an okul dışında sosyal sorumluluk projelerinde yer alıyor.


Danende Topluluğu © 2020 Tüm Hakları Saklıdır.